Еластичні абразивиЗручний та водонепроникний еластичний шліфувальний блок Klingspor SFK 655 використовується практично для всіх ручних шліфувальних робіт –

Шліфувальний брусок Klingspor SFK 655Еластичні абразиви служать для найрізноманітніших операцій шліфування та фінішної обробки. Застосовуються для шліфування та полірування широкого спектру матеріалів.

Головною особливістю еластичних абразивів є застосування еластомерної зв’язки для закріплення абразивного зерна. В результаті отримують шліфувальні інструменти з дуже цікавими властивостями – відмінною адаптацією до контурів поверхні матеріалу, низький рівень забивання абразивного зерна, водонепроникність та довговічність. Еластичні абразиви використовуються для шліфування та полірування та містять як штучне так і природнє абразивне шліфувальне зерно. Еластичні абразиви, на відміну від звичайних абразивних губок та блоків на вспіненій основі, працюють до повного зношення, так як абразивне зерно рівномірно розподілене у всій товщі інструменту.

Еластичні абразиви доцільно використовувати для того, щоб зняти найтонші шари матеріалу. Вони допоможуть надати поверхні мінімально можливої шорсткості і дзеркального блиску. Можуть застосовуватися для надання поверхні спеціального малюнку (наприклад обробка нержавіючої сталі “під мармур”), досягнення глянцевої поверхні, різноманітних операцій з очистки, тощо.

Еластичні абразивні матеріали можуть мати різну густину та міцність еластомерної зв’язки, в залежності від мети застосування. Правильно підібравши зерно та зв’язку можна оптимально адаптувати агресивність шліфування еластичними абразивами в залежності від відповідного оброблюваного матеріалу чи способу використання.

Допоміжні речовини в таких абразивах часто відіграють не лише роль зв’язки, яка тримає зерно, але й часто використовуються для хімічного руйнування матеріалу з метою зняття оксидних плівок, охолодження матеріалу або фізичного прискорення руйнування.

Еластичні абразиви випускають у різноманітних формах – шліфувальних кругах, шліфувальних головках, губках, тощо.