Алмазний інструмент

Алмазна коронка Klingspor DD 600 U Supra призначена для професійного свердління матеріалів середньої твердості, таких як цегляна

Алмазна коронка Klingspor DD 600 U Supra

Алмазний інструмент має безліч форм та різновидів, проте найчастіше застосовують кілька основних типів:

  • Алмазні відрізні круги – це інструмент в формі диска з робочим боковим краєм. Служить для виконання відрізних операцій як за допомогою великих стаціонарних станків так і вручну кутовими шліфмашинами, бензорізами, тощо.
  • Алмазні свердла та коронки – інструмент круглої або трубчастої форми з робочої торцевою частиною з алмазним зерном. Застосовують для свердління.
  • Фрези алмазні торцеві (ФАТи), шліфувальні алмазні чашки, гнучкі полірувальні круги – інструмент різної (переважно круглої) форми з робочої торцевою частиною з алмазним зерном. Служить для виконання шліфувальних і полірувальних операцій.

Алмазний інструмент в основній масі використовується для машинної обробки бетону, каменю та інших неметалевих будівельних матеріалів. Алмазним інструментом проводять операції різання, свердління, шліфування та полірування. Робочими елементами алмазного інструменту є алмазні зерна, закріплені в матеріалі звязки. Зв’язка може бути металевою, пластиковою, керамічною або мати інший спеціальний склад.

Алмазний інструмент застосовується в будівництві та ремонті для різання (наприклад відрізні алмазні диски), свердління (алмазні свердла та коронки), зачистки, шліфування та полірування бетону та каменю (алмазні чашки), залізобетону та інших будівельних матеріалів. В дорожніх роботах для різнання асфальту.