Алмазні диски


Алмазні диски – це відрізний інструмент у формі круга з робочим боковим краєм. Алмазні диски служать для виконання відрізних операцій. Найчастіше алмазні диски використовують для різки бетону, каменю, асфальту, кераміки, та інших будівельних матеріалів. Їх використовуються як з великими стаціонарними станками, так і з ручними кутовими шліфмашинами, бензорізами, та іншим інструментом.
Від якості алмазного диска залежить безпека та продуктивність роботи. Кількість роботи, яку можна зробити двома досить схожими зовні алмазними дисками може відрізняти в десятки разів.

Робочими елементами алмазного диска є алмазні зерна, які закріплені у в’яжучому матеріалі. Найчастіше це метал. Проте, для отримання певних характеристик алмазного диска, звязка може бути пластиковою, керамічною або мати інший спеціальний склад.

Алмазні диски призначені для певного виду робіт різняться точною концентрацією алмазних зерен з необхідною твердістю в спеціально підібраній звязці.

Алмазні зерна можуть мати різну твердість та розмір, крім того їх кількість в сегментах одного розміру може бути різна:

  • Твердіші алмазні зерна використовуються для обробки твердіших матеріалів
  • Алмазні зерна більшого розміру забезпечують довший строк служби, а меншого розміру чистіші краї розрізу
  • Більша концентрація алмазних зерен в сегменті означає довший строк його служби. Ще вона впливає на загальну твердість сегмента: більше зерен – сегмент твердіший

Металева зв’язка, в якій закріплені алмазні зерна теж має свої особливості та відрізняється по твердості:

  • м’яка – мідь, бронза
  • нормальна – залізо, кобальт, нікель
  • тверда – залізо, кобальт, нікель, карбід вольфрама
  • дуже тверда – залізо, кобальт, нікель, карбід вольфрама, тверді метали

Алмазні диски мають робочу кромку різної форми. Це зумовлено специфікою різних робіт – наприклад для акуратного різання керамічної плитки доцільніше використовувати алмазні диски з суцільним краєм для зменшення вібрації, кромка з сегментами краще охолоджується, а косі сегменти типу “турбо” роблять різання швидшим та легшим.

Продуктивність та безпека використання алмазного диска не в останню чергу залежить і від якості кріплення робочого сегмента з алмазним зерном до круглої металевої основи.

На сьогодні найбільшого поширення набули три технології зв’язування робочого сегмента з металевою основою диска:

  • Пайка – готові сегменти припаюють до металевого диска. Найнижча ціна, низька якість.
  • Спікання – суміш з алмазів та металевої зв’язки піддається високому тиску та температурі безпосередньо на металевій матриці. Хороший вибір для спокійної різки будівельних матеріалів.
  • Зв’язування лазером – найбільша надійність кріплення сегмента до металевої матриці. Найкращий вибір для дуже інтенсивних робіт з великою нагрузкою.

Алмазні диски