Вибір основи шліфувальної шкурки


Основа шліфувальної шкурки - видиВид основи шліфувального матеріалу визначає його робочі характеристики та можливу сферу застосування. Розуміння особливостей різних основ наждачки, таких як її міцність, гнучкість, еластичність та водостійкість, дозволяє правильно підібрати тип шліфшкурки для конкретного завдання.

При виборі основи шліфувальної шкурки потрібно враховувати, що саме і яким способом ви плануєте обробляти. 

Обираючи основу наждачки, в першу чергу слід визначитися з вимогами до її міцності. Для будь-яких видів робіт: і ручної роботи шліфувальними листами, і для замкнутих шліфувальних стрічок загальне правило одне: основа не повинна рватися, доки не спрацюється все абразивне зерно до кінця.

Основа шліфувальної шкурки - міцність у різних напрямках

Більша або менша гнучкість основи шліфувальної шкурки визначає, чи зручно буде обробляти нею складні рельєфи поверхні заготовки, дрібні радіуси, виступи, заглибини, тощо. Збільшення гнучкості шліфовального матеріалу досягається використанням спеціальних легких тканин, а також особливостями технологічного процесу виробництва. Наприклад під час “флексування” абразивний матеріал кілька раз протягується через так званий флексувальний вал під різними кутами. При цьому верхній покривний шар шліфшкурки, який додатково закріплює абразивне зерно розламується з певною геометрією і завдяки цьому досягається необхідна гнучкість. В той же час гнучкіша наждачка буде не такою міцною на розрив.Основа шліфувальної шкурки - міцність/гнучкість

Паперова основа шліфувальної шкурки дешевша і переважно використовується у випадках, коли немає необхідності в високій міцності шліфшкурки (шліфування плоских поверхонь). За питомою вагою на метр квадратний, їх поділяють на різні марки паперу від A (дуже легкий) до G (дуже важкий). Чим грубший папір використовується, тим він жорсткіший, але менш гнучкий.

Тканинна основа шліфувальної шкурки значно міцніша, ніж папір. Саме тому вона використовуються у випадках, коли необхідна більша міцність на розрив, наприклад, при чорновому шліфуванні, калібруванні або профільному шліфуванні замкнутими стрічками. У різних виробників можна зустріти тканини з легких та дуже гнучких бавовняних основ, мішані бавовняно-поліефірні основи, і важкі та стійкі на розрив тканини повністю з поліефірного волокна, які застосовуються, наприклад, для чорнового шліфування та роботи з гострими кромками.

Вулканізована фіброва основа шліфувальної шкурки є композитним матеріалом з вулканізованих волокон бавовни та целюлози, що має дуже однорідну, міцну та стабільну основу, яка застосовується виключно для виробництва фібрових кругів.

Плівкова основа шліфувальної шкурки виготовлена з тонкої поліефірної плівки, яка є дуже гладкою та стійкою на розрив. Застосовуються, передусім, в шліфувальних дисках та стрічках для тонкого фінішного шліфування лакованих поверхонь.

Нетканий абразивний матеріал з абразивним зерном, яке розташоване у всій товщині губки зустрічається під різними назвами та торговими марками, як наприклад Scotch-Brite, Mirlon, тощо. Використовується для виробництва листів, рулонів, шліфувальних кругів, безкінечних стрічок. Може мати різну товщину, жорсткість та гнучкість, в залежності від мети застосування – від виробництва кухонних губок до обробки благородної сталі.