Шарошки і борфрези
Шарошки і борфрези (шарошечне долото) – це інструмент у вигляді насадки на дрель, гравер чи бормашину конічної форми. Робоча частина може бути виготовлена з твердих сплавів, покрита абразивним зерном, або мати гомогенну абразивну структуру. У кожного виду даних інструментів існує величезна кількість підвидів. Шарошки і борфрези можуть мати найрізноманітніші форми та розміри робочих головок, які використовуються в залежності від специфіки конкретного виду робіт. Твердосплавні борфрези можуть мати різну форму та вид заточки зубів. Абразивні шарошки можуть бути виготовлені з абразивного зерна різних видів та фракцій. Як правило, щоб завжди мати під рукою насадки з необхідними видами робочої частини, найбільш доцільно купувати їх у вигляді наборів.

Використовуючи шарошки і борфрези, обов’язково слід враховувати наступне:

  • при роботі торкайтесь матеріалу лише робочою частиною головки, а не хвостовиком, адже якщо зруйнується хвостовик, то відлетить і головка.
  • надмірне фізичне зусилля може призвести до зниження швидкості електроінструменту та його перегрівання
  • використовуючи шарошки і борфрези завжди надагайте захисні окуляри, адже при роботі можуть вилітати дрібні частинки матеріалу, що обробляється
  • завжди звертайте особливу увагу на швидкість обертів інструменту, яка вказана на маркуванні