Безкінечна шліфувальна стрічка







































































































Шліфувальні конуси (трубки, гільзи, циліндри) Klingspor CS 310 X призначені для обробки внутрішньої поверхні отворів. Шліфувальний конус Klingspor

Шліфувальний конус Klingspor CS 310 X




Безкінечна шліфувальна стрічка будь-яких розмірів під замовлення в найкоротші терміни. Шліфстрічки використовуються для шліфування різноманітними станками та ручним інструментом. Являє собою замкнуту в кільце стрічку з шліфшкурки.

На сьогодні на ринку України представлена безкінечна шліфувальна стрічка багатьох виробників абразивних матеріалів. При виборі слід в першу чергу правильно обрати матеріал стрічки в залежності від мети застосування.

Основа шліфувальної стрічки

Міцність основи стрічки на розрив

Безкінечна шліфувальна стрічка виготовляються на паперових або тканинних основах різної міцності, а також іноді використовують спеціальні штучні матеріали. Безкінечна шліфувальна стрічка на паперовій основі не така міцна, як на основі тканини, проте значно дешевша. Якщо ви шліфуєте плоскі деталі та паперова стрічка у вас при роботі не рветься, то немає сенсу переплачувати за міцність основи. Якщо ж ваша робота більш агресивна, є велике точкове навантаження або при роботі, наприклад, рвуться краї – ваш вибір безкінечна шліфувальна стрічка на міцній основі з бавовняної або штучної тканини.

Гнучкість та еластичність

Основа шліфувальної стрічки може бути твердішою або гнучкішою. Для шліфування поверхонь з складної геометрією доцільніше використовувати шліфстрічку з спеціального гнучкішого флексованого матеріалу.

Водостійкість

Цей параметр важливий в залежності від виду застосування – мокре чи сухе шліфування.

Вид насипки (розсіювання)

Безкінечна шліфувальна стрічка може мати різну відстань між абразивними зернами. Цей параметр визначається щільністю насипки.

Закритий тип насипки (щільне розсіювання)

Безкінечна шліфувальна стрічка має основу повністю вкриту абразивним зерном. Максимальна щільність насипки абразиву на матеріалі дозволяє абразивному зерну зношуватися менше та служити довше. Найчастіше використовується для обробки твердих металів.

Напіввідкритий тип насипки (напіввідкрите розсіювання)

Безкінечна шліфувальна стрічка з покриттям напіввідкритого типу має щільність насипки абразиву 70-80%. Незаповнені проміжки між зернами дозволяють знятому при шліфуванні матеріалу краще видалятися. Основне призначення – обробка дещо м’якших матеріалів, кольорових металів.

Відкритий тип насипки (відкрите розсіювання)

Безкінечна шліфувальна стрічка з відкритим типом насипки з щільністю абразивного зерна 50-70% найчастіше використовується для деревообробки та обробки пластмаси. Більший простір між зернами дозволяє стрічці менше забиватися відходами обробки.

Агресивність шліфування та якість поверхні

Крім цього, щільність насипки впливає на агресивність шліфування, адже прикладена сила при відкритій насипці розподіляється на меншу кількість зерен, ніж при щільній. Таким чином в цьому випадку зерно проникає глибше, та знімає за один прохід більшу кількість матеріалу. Зате при закритій щільнішій насипці зерна проникають в матеріал не так глибоко, в результаті чого шліфована поверхня має кращу якість.

Зв’язка та покриття

Зв’язка, яка утримує абразивне зерно та додаткові спеціальні покриття стрічки можуть мати спеціальний хімічний склад, який надає стрічці певних властивостей.

Наприклад, при обробці високолегованих сталей часто використовують спеціальне покриття, яке випаровується від тертя та за рахунок цього охолоджує зону контакту матеріалу з стрічкою, і таким чином дозволяє уникнути зумовлену високою температурою зміну кольору та помутніння.

Іншим прикладом є антистатичне покриття, яке вирішує проблему налипання шліфувального пилу з непровідних матеріалів (деревини, пластмас) зумовленого переміщенням електронів при інтенсивному терті під час шліфування. З цією проблемою часто можуть не справлятися навіть хороші витяжні системи. Щоб зменшити зумовлене електризацією налипання, у синтетичну смоляну зв’язку, що тримає абразивне зерно, додають речовини, що проводять струм. Таким чином строк служби безкінечної шліфувальної стрічки також зростає.

Тип шва безкінечної стрічки

Безкінечна шліфувальна стрічка може бути з’єднана в кільце різним способом. Як правило стрічка з’єднується під кутом до напрямку руху стрічки 45° або більше, щоб уникнути різкого переходу в місці з’єднання. В залежності від виду основи абразивного матеріалу (тканина, папір, поліестер, тощо) та особливостей призначення стрічки використовують різні види з’єднань. Це можуть бути з’єднання різноманітних видів зроблених методами накладання, накладання з підшліфовуванням кінчиків зерен, сполученням стик в стик з спеціальною тонкою армуючою плівкою, з’єднання зигзагом та багато інших в залежності від мети призначення стрічки.

Абразивне зерно

Шліфування відбувається за рахунок роботи абразивних зерен закріплених на шліфувальній стрічці. Матеріал абразивних зерен має різні характеристики твердості та по різному себе поводить в процесі роботи.

Електрокорунд

Характеристика зносу зерен електрокорундаБезкінечна шліфувальна стрічка з зерном електрокорунду в процесі роботи зношується рівномірно. Зерна поступово рівномірно затуплюються.

Цирконієвий електрокорунд

Характеристика зносу зерен цирконієвого електрокорундуЦирконієвий електрокорунд міцніший та стирається довше ніж звичайний. В процесі роботи грані зерна постійно відколюються, при цьому утворюються гострі сколи та спостерігається ефект самозаточування. Безкінечна шліфувальна стрічка з цирконієвим електрокорундом має приблизно сталу агресивність шліфування у всьому робочому циклі.

Керамічний електрокорунд

Характеристика зносу зерен керамічного електрокорундуЗерна керамічного електрокорунда в процесі роботи розкришуються, відбувається самозаточування. Безкінечна шліфувальна стрічка з зерном керамічного електрокорунду дозволяє шліфувати легше та швидше, служить також довше, проте і коштує вона дорожче.

Карбід кремнія

Карбід кремнія твердіший за електрокорунд, проте крихкіший. Через свою особливу структуру, під час роботи грані зерна спрацьовуються відколюючись під гострими кутами і ріжуча здатність залишається високою. Спостерігається “ефект самозаточування”. В той же час, абразивне зерно зношується швидше ніж цирконієвий електрокорунд.