Шліфстрічка на паперовій основі


Шліфстрічка на паперовій основі дешевша, ніж на основі тканини, і, переважно, використовується у випадках, коли немає необхідності у високій міцності основи шліфувальної стрічки (шліфування плоских поверхонь). Крім того, поверхня паперової основи дозволяє наносити найдрібніші фракції абразивного зерна.

Шліфстрічка на паперовій основі теж може мати різну жорсткість та гнучкість, в залежності від щільності паперу на який нанесене абразивне зерно. Папір в основі шліфувальної стрічки має маркування від А (дуже легкий) до Н (дуже важкий). Можливі варіанти щільності паперової основи подано в таблиці нижче:

Марка Номінальна питома вага
 А менше 85 г/м2
 B 85-110 г/м2
 C 110-135 г/м2
 D 135-220 г/м2
 E 220-270 г/м2
 F 270-350 г/м2
 G 350-500 г/м2
H більше 500 г/м2

Шліфстрічка на паперовій основі з щільнішою основою буде менш гнучкою та міцнішою на розрив, і навпаки, легша основа означає більшу гнучкість та слабшу на розрив стрічку. Крім того, слід враховувати, що абразивний матеріал для шліфувальних стрічок може мати різну міцність на розрив вздовж напрямку обертання стрічки (як правило, більшу) та поперек стрічки.

Зазвичай шліфстрічка на паперовій основі призначена лише для сухого шліфування, водостійка ж паперова основа використовується переважно для ручної обробки шліфувальними листами.

Для того, щоб шліфстрічка на паперовій основі зробила максимум роботи, слід передусім правильно обрати шліфувальний матеріал – міцність основи, різновид абразивного зерна та вид насипки в залежності від завдання.