Шліфувальна стрічка на тканині
Безкінечна шліфувальна стрічка на тканині має більшу міцність на розрив, ніж шліфувальна стрічка на паперовій основі. Шліфувальна стрічка на тканині найчастіше виготовляється на основі бавовни або поліестеру.

Для того, щоб шліфувальна стрічка на тканині прослужила якомога довше і зробила максимум роботи, потрібно правильно підібрати матеріал шліфувальної стрічки для конкретного виду робіт з урахуванням виду абразивного зерна, густоти його насипки, міцності і еластичності основи.

Зв’язка, яка утримує абразивне зерно на тканині може бути водостійкою або призначеною для сухого шліфування, мати в своєму складі спеціальні добавки, що надають стрічці певних властивостей. Наприклад, шліфувальна стрічка на тканині з добавкою в зв’язку речовин, що проводять електричний струм перешкоджає електростатичному налипанню наелектризованого пилу з деревини або пластмас, а спеціальне покриття, яке випаровується при інтенсивному терті дозволяє охолоджувати зону контакту з метою уникнення помутніння при шліфуванні нержавіючої сталі через надмірну температуру. 

Тканинна основа абразивного матеріалу може мати різну міцність та еластичність. При шліфуванні слід обирати якомога жорсткішу тканину, наскільки це дозволяє інструмент та форма поверхні, що обробляється.

Марка Номінальна питома вага та гнучкість матеріа-лу основи
 JF легка, дуже гнучка флексована тканина
 J легка тканина
 XH важка міцна тканина для електроінструменту
 X важка міцна тканина
 XF важка тканина гнучка флексована
 Y Поліестр